Рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 5 - 9 класів закладів загальної середньої освіти
З метою організації оцінювання результатів навчання учнів 5 - 9 класів закладів загальної середньої освіти, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти затверджено рекомендації щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти.
У цих рекомендаціях передбачено підходи до оцінювання результатів навчання учнів 5-9 класів, які здобувають освіту відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2020 року № 898.
Рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9 класів
Таблиці співвіднесення української 12-бальної системи та оцінок 26 країн
Таблиці охоплюють 26 країн Європи та світу: Словаччина, Болгарія, Литва, Бельгія, Фінляндія, Туреччина, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, США, Латвія, Швеція, Австрія, Швейцарія, Румунія, Норвегія, Канада, Німеччина, Польща, Чехія, Італія, Велика Британія, Нідерланди, Угорщина та Франція.
НМТ-2024: старт реєстрації
З 14 березня до 11 квітня всі, хто планує вступити до закладів вищої освіти на бакалаврські програми, зможуть зареєструватися для участі в національному мультипредметному іспиті (НМТ) 2024 року. Він, як і в попередні два роки, проходить у вигляді комп'ютерного онлайн-тестування.
В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — єдиний прийнятий варіант проведення вступних іспитів для забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування. Водночас варто розуміти, що НМТ не можна пройти дистанційно зі свого планшета, ноутбука чи комп’ютера, залишивши його проводити в спеціальних наданих пунктах тестування (ТЕЦ), створених як в Україні, так і за її межами .
Рекомендації щодо використання модифікованих програм вивчення української мови в 5-11 класах
Робочою групою, створеною державною установою „Український інститут розвитку освіти” (наказ від 14.04.2023 № 46-ол), розроблено рекомендації щодо використання модифікованої програми вивчення української мови в 5-11 класах закладів загальної середньої освіти. Зазначені рекомендації пропонуються для організації вивчення української мови тими учнями, які протягом тривалого періоду пропустили навчання або навчалися не за українськими освітніми програмами.
РекомендаціїПро організацію 2023/2024 н.р. в закладах загальної середньої освіти
Рекомендації МОН щодо надолуження освітніх втрат
Міністерство освіти і науки розробило рекомендації щодо програми організації з надання освітніх утрат. Цільовою аудиторною програмою з надання освітніх втрат є діти молодшого та середнього шкільного віку, тривалість яких має обмежений доступ до очної чи дистанційної освіти або взагалі не має такого доступу. Методом програми є надання учням можливості засвоїти пропущений матеріал для їх повернення до формальної системи освіти.
Методичні рекомендації МОН щодо здобуття загальної середньої освіти в умовах воєнного стану
Діти в умовах воєнного стану перебувають у дуже різних обставинах, що впливають на здобуття ними освіти. Частина дітей досі вимушено залишаються за кордоном та завершують навчальний рік, здобуваючи освіту водночас у двох закладах. Діти з неконтрольованих територій, територій населених пунктів на лінії зіткнення, деокупованих територій мають перерви у навчанні та стикаються з багатьма іншими складнощами.
Міністерство освіти і науки України видало наказ від 15.05.2023 №563, який затверджує “Методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні”.
Про звільнення від проходження ДПА у 2022/2023 навчальному році
Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році
Мультитест ЗНО - 2023: українська мова
У межах вступної компанії до вишів 2023 року передбачено складання вступниками національного мультипредметного тесту (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Цей іспит міститиме три блоки завдань: з української мови, математики та одного предмета на вибір (історії України, біології, хімії, фізики, іноземної (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором учасника) мови.